AMBROSİA

Çok gizli genetik çalışmalar yürüten bir profesör, içinde İsa Peygamber’in kanı bulunan şişenin çalınması için bir cinayet planlar. Ancak bu plan, tanrı rolüne soyunan profesörün akıl almaz hırslarının sadece başlangıcıdır.

Profesör için çalışan Aras Gündüz, bir şeylerin ters gittiğini anladığında yapılanlar karşısında sessiz kalmaz ve mücadele etmeye başlar. Bu yolda yardım hiç tahmin etmeyeceği bir kişiden gelecektir.

Belçika’nın Brugge kasabasından Hierapolis antik kentine uzanan ve mitolojik tanrıların sonsuz yaşam sırrını keşfedeceğiniz hırs, aşk ve macera dolu bir roman... (Tanıtım metni)

AMBROSİA
Umut Tayan

Bilgi Yayınevi 2020
520 s.

GÖKLERDEN GELEN UMUT
(Döngü - Bir insanlık üçlemesi)

Işık karanlıkta, karanlık ışıkta doğdu.

Ve ışık bizleri zamanın dalgalarıyla evrene taşıdı.

Kim, ne ve nerede olursan ol, ışık her dem seninledir.

Tüm limanlardan sonra ulaşacağın en son menzil, asıl evindir.

Lale’nin omuzlarına binen ağır sorumluluk sadece kendi geçmişini ve geleceğini aydınlatması adına taşıması gereken bir yük değildi. Onun umut ve umutsuzluk arasında yapacağı tercih, milyarlarca insanın yaşamını da etkileyecekti. Tam 526.431 yıl önce alınan yanlış bir karar, 29 yaşındaki bu genç kadının alın çizgilerinde insanoğlunun kutlu yolculuğunu belirleyecekti.

Döngü / Bir İnsanlık Üçlemesi'nin ilk kitabı olan bu romandaki tüm olaylar yaşandı, yaşanıyor ve yaşanacak; az önce veya az sonra.

GÖKLERDEN GELEN UMUT
(Döngü - Bir İnsanlık Üçlemesi)
Kemal Sinan Özmen 
Bilgi Yayınevi  2020
624 s. 

Gerçek Edebiyat

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)