Atakum Belediyesi ve Edebiyat Nöbeti işbirliğiyle düzenlenen 2023 Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri için başvurular başladı.

Roman, öykü, şiir, ilk roman ve çeviri kurmaca eser kategorilerinin yarışacağı ödüllere, 1 Ocak 2022 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasında yayınlanmış eserler başvurabilecek.

Ödül adayı olabilecek eser sahipleri ya da yayınevleri, 31 Mayıs gününün mesai saati bitimine kadar Mimarsinan Mahallesi İsmet İnönü Bulvarı No:114, 55200 Atakum/Samsun adresine, hangi kategoriden aday olunduğuna dair imzalı bir yazı, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta adresi) ile birlikte 10 nüsha kitabı elden, posta ya da kargo yoluyla teslim edebilecek.

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri’nin seçici kurulu: Ataol Behramoğlu, Cemil Kavukçu, Ercan Yılmaz, Ethem Baran, Fuat Sevimay, İlyas Tunç, Nevzat Çelik, Semrin Şahin, Sevin Okyay, Yavuz Ekinci ve Zeynep Aliye'den oluşacak. Vedat Türkali’nin asistanı ve çevirmen Sebahat Altıparmakoğlu da aile adına jüride yer alacak.

Ödüllerin takvimi ve ayrıntılı bilgi için www.vedatturkaliedebiyatodulleri.com.tr adresi ziyaret edilebilecektir. Güncel duyurular içinse Facebook, Twitter ve Instagram'dan @vtodulleri hesabı takip edilebilecektir.

Gerçekedebiyat.com.

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)