A Milli Futbol Takımı 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Hırvatistan ile bu gece Hırvatistan’da karşılaşacak. Kritik maçla ilgili A Milli Futbol Takımımızın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella, önemli eksikler olduğu gibi görünse de yerlerini dolduracak oyuncuların olduğunu söyleyerek "Arda Güler ve Mert Günok gibi önemli oyuncular eksik ama ben hoca olarak elimde olan oyuncularla planlama yaparım. Yerilerine iyi oyuncularımız var yarın sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Yusuf Sarı da sakatlığı sebebiyle yarın aramızda olamayacak" şeklinde konuştu.

UĞUR MELEKE’NİN HIRVATİSTAN YORUMU

Hürriyet yazarı Uğur Meleke, bu geceki maç için, “Stefan Kuntz değerli bir futbol adamıydı ama a milli takım teknik direktörlüğü için gerekli olan donanıma sahip değildi. Üst seviye hiçbir teknik adamlık deneyimi olmayan, milli takımın standardının çok altında bir hocayı göreve getirmenin bedelini ödedik. Bütün kritik maçları sahaya çıkmadan, oynamadan kaybettik. Bu kez CV’sinde Milan, Roma, Sevilla, Fiorentina gibi kulüpler olan, ‘gerçekten bir şeyler başardığı için’ göreve gelen bir teknik direktör var kenarda. Müsabakaları kazanabiliriz, kaybedebiliriz, her şey mümkün. Ama şuna eminim: Oynamadan yenilmeyiz.” diye yazdı.

Meleke, “Şimdi görevde yeni bir teknik adamımız var. Futbolcuların altında ezilmeyeceğini, sporcu güdümüne girmeyeceğini tahmin ettiğim bir teknik direktör. Zira bu kez hocamızın CV’si, futbolcuların aşağısında değil. Serie A ve La Liga’da iddialı takımları çalıştırmış, Adana Demir’le de Süper Lig’e damga vurmuş bir hoca.” diyerek Vincenzo Montella’nın Adana Demir’de özellikle  “devamlılık sorunu olan oyunculardan çok iyi verim aldı”ğını, “yerli futbolcu yetiştirdi”ğini, “oyuncuyla değil oyunla maç kazandı”ğını vurguladı.

Meleke, Hırvatistan’ın zayıf yönlerini, “Hırvatlar elbette grubun favorisi. Ancak tüm mevkilerde sahip oldukları derinliğe ön tarafta sahip değiller. İyi oyunlarının karşılığını hak ettikleri sayıda golle alamıyorlar. Ermeniler’e 8 fırsatta 1 gol atabildiler. Galler’le 1-1 berabere kaldılar. Biz de pekalâ daha yüksek yüzdeli oynarsak, maçı kafamızda kaybetmezsek şansımız var Hırvatlar’a karşı.” diye yazdı.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)