Haruki Murakami’nin sevilen romanı Dans Dans Dans Türkçe'de

news-details
Kitap

Murakami'nin altıncı kitabı olan ve sevilen kitapları arasında baş sırada olan Dans Dans Dans Ali Volkan Erdemir tarafından çevrildi. Kitap ilk kez 1988 yılında Dansu Dansu Dansu adıyla Japonca yayınlanmış ve 1994 yılında da Dance Dance Dance adıyla Alfred Birnbaum tarafından İngilizceye çevrilmişti.

2008 yılında çevrilen Yaban Koyununun İzinde romanının devamı niteliğinde olan eser, para için yazarak geçimini sağlayan isimsiz bir kahramanın başından geçenleri anlatıyor.

***

Bu dünya sandığımızdan daha kırılgan ve tekinsiz bir yer...

Adını bilmiyordum. Onunla aylarca birlikte yaşadığım halde. Aslında onunla ilgili gerçekte tek bir şey bile bilmiyordum. Pahalı bir telekız servisinde çalıştığı dışında. Servis, üyelik sistemiyle hizmet veriyordu; kimliği belli düzgün müşteriler dışında kimseyi kabul etmiyordu. Bunun dışında başka işler de yapıyordu. Normal iş saatlerinde küçük bir yayıncıda yarı zamanlı düzeltmenlik, ayrıca yarı zamanlı kulak modelliği. 

Özetle çok meşgul bir iş yaşamı vardı. Bir adı vardı elbette. Aslında birkaç ad kullanıyordu. Ama yine de bir adı yok gibiydi. Yağmur gibiydi, bir yerlerden çıkıp gelmiş ve sonra ortadan kaybolmuştu. Geride sadece hatırası kalmıştı.

Haruki Murakami’nin en sevilen romanlarından biri olan Dans Dans Dans’la gizemli bir dünyanın kapılarını açıyoruz. Ortadan kaybolan çekici bir kadın... Yalnızlığını anlamlandırma çabası içindeki bir adam... Sezgileri gelişmiş sıradışı küçük bir kız...  Müzik... Ve kült Murakami romanlarından artık “tanışımız” olan Koyun Adam da bu romandaki yol arkadaşlarımız. (Tanıtım metni)

Sosyal Medyada Paylaş

author

Gerçek edebiyat

gercekedebiyat.com yazarı,

Yazarımıza ait diğer yazıları görmek için tıklayınız..