Spor

Yerli ve yabancı basın: Fenerbahçe'ye seyircinin ihaneti

Fenerbahçe Sevilla karşısında tam istim üzerindeyken seyircisinin hiç bir neden yokken Sevilla kalecisine maddeler yağdırması takımın hızını kesti. Rakip takıma toparlanma süresi kazandırdı. Yerli ve yabancı basın buna dikkat çekti.

Yerli ve yabancı basın: Fenerbahçe'ye seyircinin ihaneti
17-03-2023 21:27
17-03-2023 21:37

Zafer yalnızca iyi fubol takımıyla kazanılmıyor bilinçli seyirci de maç kazanmada etkin. Ancak bilinçsiz seyirciyse takımını yakmakla eş anlamlı.

Yerli ve yabancı basın buna dikkat çekti. Ancak Fenerbahçe çıktan elenmiştib.

YABANCI BASINDA FENERBAHÇE SEVİLLA

MUNDO DEPORTIVO: SAHAYA ATILAN MADDE SEVILLA'YA AVANTAJ SAĞLADI

Sampaoli'nin öğrencileri, Fenerbahçe'ye karşı 2-0'lık ilk maçı acı çekerek savundu. Türk taraftarlar, sahaya atılan maddeler ile oyunun durmasına sebep oldu. Bu durum, Sevilla'nın gözünü korkutmak için son bölümde baskı yapmayı hedefleyen Fenerbahçe karşısında İspanyol temsilcisine avantaj sağladı.

RTVE: OYUNUN DURMASI SEVILLA'YA İLAÇ GİBİ GELDİ

Sampaoli'nin takımı ipin üzerinde yürüdü ancak ciddi şanslar yakalayan Fenerbahçe'nin hücumuna direnmeyi başardı. Türkler için en coşkulu anda tribünlerden atılan bir cismin Dmitrovic'e gelmesi ile maç durdu. Durdurma, talihsiz bir olay sonucunda gerçekleşse de Sevilla'ya ilaç gibi geldi. Sevilla ekibi, Osmanlı kuşatmasından sıyrıldı ve bundan sonraki 20 dakikalık süreç Fenerbahçe'nin isteğine rağmen rahat geçti.

ALTAY 100 METRE GERİDEN GELDİ

Spor yorumcusu Uğur Meleke'yse yazısının başlığına '5.5 dakikalık ihanetin sonucu' koydu.

Meleke şunları yazdı:

54'üncü dakikada son derece mânâsız bir şekilde kale arkasından yabancı madde yağdı sahaya. O anlarda iyi bir hava yakalayan oyuncuların ritmini o Spor teröristleri düşürdü. Dmitrovic yerde kaldı. Hakem anons yaptırdı. Altay uyarı yapmak için 100 metreden geldi oralara. Beş buçuk dakikalık bir ihanet yaşandı adeta orada. Ve muhtemelen Fenerbahçe’nin galip gelmesini istediklerini iddia eden o spor teröristleri, maçın ritmini söndürdüler o yabancı maddelerle.

Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler