Kitap

'romanoku yayınları'nın ilk kitabı öykü kitabı oldu!

Ali Bektaş’ın derlediği ve farklı yazarların öyküleriyle yer aldığı Dalında Öyküler adlı kitap romanoku yayınları tarafından yayımlandı.

'romanoku yayınları'nın ilk kitabı öykü kitabı oldu!
11-03-2023 23:15
11-03-2023 23:46

“Vasata İnat, Yaşasın Edebiyat” parolasıyla yayın hayatına başlayan romanoku yayınları”nın ilk kitabı olan “Dalında Öyküler” yayımlandı. On dört yazarın, on dört öyküyle “On Dört Şubat Dünya Öykü Günü” için bir araya geldiği kitap, yakın dönemde kaybettiğimiz yazar Ahmet Tulgar’ın anısına ithaf edildi. Kitabın 5 Şubat Pazar günü matbaadan büyük bir heyecanla teslim alındığı gecenin sabahında, 6 Şubat 04.17’de ülkece büyük felaketi yaşadık, yıkıldık, asla unutulmayacak acıların hiç dinmeyecek çığlığı olduk. Dayanışmaya omuz vermek için dağıtımı ertelenen kitabın arka kapağında yer alan, “İçimizdeki kıpırtı, kalbimizdeki çarpıntı ve nehirdeki akıntı son bulduğunda, yıkıntılar arasında birbirimizin sesini duyamayacağız belki de. Ama karamsarlığa geçit yok! ….” sözlerini felaketin ardından tekrar okumak canımızı bir kez daha acıtsa da “umut” en büyük inadımız olmaya devam edecek. Deprem bölgelerinde yaşam mücadelesi veren dostlarımızı, şehirlerini terk edip zor şartlarda hayatını devam ettirmeye çalışan insanlarımızı bir an olsun unutmayıp, hepimiz dayanışma ruhunu içimizde filizlendireceğiz. Biliyoruz ki o ruha sahip çıkmazsak, hiçbirimizin “yarın”ı garanti olmayacak. Birbirimizi de yaşatabilmek için yaşamaya mecburuz. Dileriz ki, “Dalında Öyküler” dalında umutlar yeşertmek için bir pencere olsun. Acılarımızı unutmadan, yarınımızı el birliğiyle inşa edebilmek dileğiyle…

ARKA KAPAK

“Zamanın ve teknolojinin baş döndüren hızı doğayı, yaşamı, insanı hızla dönüştürüyor, benzeştiriyor. Duyguların, fikirlerin hatta kitapların mekanikleştiği bu çağda sevginin, hoşgörünün, duygudaşlığın yanında saf tutanları bir ağacın gölgesinde, bir dağın yamacında, bir kitabın sayfalarında görmeye öyle ihtiyacımız var ki! Çok şeyimizi dönüştüren yapay zekâya hislerimizi de tamamen teslim ettiğimizde dünyayla birlikte gönüllerimiz de çölleşecektir. İçimizdeki kıpırtı, kalbimizdeki çarpıntı, nehirdeki akıntı son bulduğunda yıkıntılar arasında birbirimizin sesini duyamayacağız belki de. Ama karamsarlığa geçit yok! Bu kitaba dokunup gözlerini sözlerimizle buluşturduğuna göre yalnız değiliz, yalnız değilsin. Umut yine bir kitabın sayfalarında filizleniyor. Ne mutlu!

On dört yazar, dalında on dört öyküyle On Dört Şubat Dünya Öykü Gününden, aşkın gününden; kelimelerin ve sevginin gücüyle sana sesleniyor.

Umut mavide, insan sevgide, öykü dalında güzel.

Her mevsim ayrı bir lezzetle, her gün yeni bir dirençle

“Dalında Öyküler” seninle.”

YAZARLAR 

Adnan Gerger

Ali Bektaş

Aylin Sökmen

Ayşe Hicret Aydoğan

Damla Karakuş

Esra Kahya

Figen Yıldız

Gönül Çatalcalı

Hüseyin Kılıç

Meltem Terzioğlu

Nuran Uzun Turan

Nuay Elçin

Özge Doğar

Uğur Portakal

(Tanıtım metni)

Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
IIS 10.0 Detailed Error - 403.501 - Forbidden

HTTP Error 403.501 - Forbidden

You do not have permission to view this directory or page.

Most likely causes:

  • This is a generic 403 error and means the authenticated user is not authorized to view the page.

Things you can try:

  • Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Detailed Error Information:

Module   IIS Web Core
Notification   Unknown
Handler   ASPClassic
Error Code   0x00000000
Requested URL   https://api.haberpanelim.com:443/haberler.asp?domain=https://www.gercekedebiyat.com&t=1695720603
Physical Path   C:\Inetpub\vhosts\api.haberpanelim.com\httpdocs\haberler.asp
Logon Method   Not yet determined
Logon User   Not yet determined

More Information:

This generic 403 error means that the authenticated user is not authorized to use the requested resource. A substatus code in the IIS log files should indicate the reason for the 403 error. If a substatus code does not exist, use the steps above to gather more information about the source of the error.

View more information »

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler