Sosyal medyada zaman zaman çıkan kötü yorumlar aileyi epey öfkelendiriyor.

Haberler.com'da yer alan habere göre düşüp başını vurmasının ardından 4 saatlik bir ameliyata alınan Kenan Işık hayati tehlikesini atlattı.

Ancak 8 yıldan bu yana komada yaşıyor.

Ailesi ve arkadaşları tarafından aktarılan son bilgiye göre ise fiziksel durumunda herhangi bir değişiklik yok.

Kenan Işık'ın son durumu arkadaşı Ozan Zeybek tarafından paylaşıldı.

Zeybek, ünlü oyuncuya çok iyi bakıldığını ve Işık'ın vücudunda herhangi bir yaralanma ya da kilo kaybı olmadığını belirtti.

KENAN IŞIK KİMDİR?

Tam ismiyle Yusuf Kenan Işık 1 Ekim 1947 tarihinde Yakınca, Yeşilyurt, Malatya'da dünyaya geldi.

Türk oyuncu, sunucu, eski gazeteci ve eski ana haber sunucusu olarak bilinen Işık, özellikle Kim Milyoner Olmak İster adlı televizyon programı ile tanınıyor.

Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memurun çocuğu olan Kenan Işık daha ortaokul öğrencisiyken Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara'da okurkense Meydan Sahnesi'ne girmiştir.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sanatçısı olmuştur.

Kenan Işık ayrıca, İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır. Çok sayıda tiyatro oyunu yazmıştır. 1974’de  köşe yazarlığı sırasıyla Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı.

Televizyon ekranlarında tanınması başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen’le paylaştığı "Dadı" dizisiyledir.

Kim 500 Bin İster, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapmıştır.

21 Mart 2014 günü spor sonrasında saunaya giren Işık'ın, sauna sonrasında fenalaşıp dengesini kaybederek kafasını yere çarptığı öğrenildi.

Bilinci kapalı hâlde hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçiren Işık, hemen ameliyata alındı. Ameliyatın 4 saat sürdüğü ve sanatçının hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Olayın olduğu tarihten sonra bir müddet komada olan sanatçının tedavisi şu anda halen evinde devam etmektedir.

gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)