Son DakikaEski hakem Bünyamin Gezer, Münih'teki tartışmalı pozisyonları yorumladı:

1- Barış Alper'in düşürüldüğü pozisyon: “Alphonso Davies 2. sarı kartı görerek oyundan atılmalıydı.”

2- Galatasaray'ın iptal edilen golü: “Yarı otomatik sistem en yakın oyuncuyu alır. Fotoğraf yanıltır.”

3- Kane'in golü: “Ofsayt varsa yarı otomatik sistem niye ekrana gelmedi? UEFA bunu açıklamalı!”

Devler Ligi'nde Galatasaray'ın Bayern Münih'e deplasmanda 2-1 mağlup olduğu maça hakem Antonio Nobre ve VAR'daki Thiago Martins damga vurdu.

G.Saray taraftarı ve futbolseverler, temsilcimizin aleyhine yönetim olduğu görüşünde birleşti. TRT Spor yorumcusu eski hakem Bünyamin Gezer, pozisyonlar hakkında görüşlerini Akşam'a anlattı.


GOLDE HER ŞEY BELİRSİZ KALDI

Gezer, Aslan'ın iptal edilen golünde ofsaytta olan oyuncuya 'Yarı otomatik ofsayt sistemi'nin karar verdiğini ve en yakın futbolcuyu belirlediğini söyledi. Taraftarların itiraz ettiği görsel için bir göz yanılması olabileceğini ifade etti.

Deneyimli hakem Gezer, Barış Alper'in ve Kane'in pozisyonları hakkında ise şunları söyledi: "Barış Alper'in düşürüldüğü pozisyonda Davies'e ikinci sarı kart çıkmalıydı. Yani net kırmızı. Umut dolu bir atak. Orada faul çalıyorsanız karttır. Golde Kane'in ayağı ofsayt olabilir. 3D göstermediler. Burada yardımcı hakemin kararı geçerlidir. Yarı otomatik ofsayt sistemini ekrana vermeliydiler. Her şey belirsiz kaldı. UEFA'nın bir açıklama yapması sağlıklı olur."

GRUBUN KADERİYLE OYNADILAR

A Grubu'ndaki diğer maçta Kopenhag, M.United'ı evinde 4-3 mağlup etti. Avrupa medyası ve İngilizler, Litvanyalı hakem Donatas Rumsas ve VAR'dakilerin grubun kaderiyle oynadığını yazdı: "Rashford'un kırmızısı doğru olabilir ancak bilinçli bir faul mu? Elyounoussi'nin golünden önce açık bir ofsayt var. Maguire'ın penaltısında elle oynama söz konusu değil, yakın mesafe. Bunun gibi birçok ilginç karar."

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)