Son DakikaGün geçmiyor ki yayınevlerimizle ilgili bir skandal ortaya çıkmasın. Uzun süredir Türk edebiyatı adını 'Türkiye', 'Türkçe', 'Yerli' gibi adlarla sessizce değiştirdikleri ortaya çıkan ama bu tavırlarından geri adım atmayan yayınevlerimizin 'editör'leri cahillikleriyle parmak ısırtıyor.

Yazar Onur Caymaz, sosyal medya hesabı X'ten paylaştığı fotoğrafta, Virginia Woolf'un hayatının nasıl anlatıldığını ibretlik bir vesika olarak yayınladı.

Yazar Onur Caymaz, 'Zamanında bir yayınevimizin Woolf'un biyografisini nasıl verdiğine bakın. Çay - çorba tayfası, ne fena.' notuyla yayınladığı metin şöyle: 

"Küçük yaşta yazarlığa, 59 yaşında mezarlığa adım attı. Dalgalarla sörf yapıp, nehir bile denemeyecek bir kaşık suda boğuldu. Bilinç akışı mı? Odalarda ışıksızdı. Paranoyaklığı zaten Shakespeare’in olmayan kız kardeşi üzerine saatlerce konuşmasından belliydi. Geri gelir mi? Gelirse gelsin, kim korkar bakire kurttan? Bkz. Nicole Kidman."

 

Mesaja yazılan yorumlardan birinin paylaştığı fotoğraf bu ciddiyetsiz yorumla Virginia Woolf kitabı yayınlayan yayınevinin İthaki olduğunu gösteriyor.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)