Genel Yayın Yönetmenliğini Mesut Şenol’un yaptığı iki aylık edebiyat seçkisi PAPİRÜS Temmuz-Ağustos 2022 sayısında, yakın zamanda aramızdan ayrılan iki değerli şair Sina Akyol ve Salih Bolat’ı kapağına taşıdı.

“Dizeleriyle Yaşayacaklar...” başlığıyla çıkan 38. sayı için Şenol, “Sevgili Haydar Ergülen’in, Bircan Çelik’in, Duran Aydın’ın duygusal ve görgül anlatımlarının, Mustafa Emre’nin Salih Bolat için yazdığı şiirinin, Sina Akyol’un Uluslararası Ordu Edebiyat Festivali seçkisinde yer alan şiirinin İngilizceye yaptığım çevirisiyle birlikte yer aldığı özel dosyamızı saklayacağınızdan eminim” dedi.

PAPİRÜS 38, doyurucu ve uyandırıcı bir özümseme yolculuğuna çıkarıyor okurunu. Peki bu sayıda, özel dosyanın dışında kimler var?

Şiirleriyle Ferhat Özen, Kamber Değirmenci, Maurıce Rollınat (Fransa), Ignazıo Gaudıosı (İtalya), Davıde Rocco Colacraı (İtalya), Yuray Tolentıno de Hevıa (Küba), Sabahattin Yalkın, Osman Öztürk, Filiz Civaner A., Barboros İrdelmen, Sinan Aydın, Bülent Bulut, Gülseli İnal, Nuray Gök Aksamaz, Yusuf Ferhat, Filiz Kalkışım Çolak, Demirel Babacanoğlu, ve Elem Erk yer alıyor.

Ayrıca Ayça Özbay, İbrahim Ünlü, Erol Büyükmeriç, Nevra Bucak, Ahmet Zeki Yeşil, Tuğba Karabulut, Mustafa Sezer ve Canan Çelik’e ait olan inceleme yazısı, öykü ve deneme türündeki yazılar da dikkat çekici.

Her zaman olduğu gibi Mehmet Ali Işık’ın, “Hatay Restoran Albümlerinden” dizisi devam ediyor. Artlife sanat bölümünde ise, Nevin Önen’in çalışmalarından örnekler bulacaksınız.

PAPİRÜS, Online Kitap Sitelerinde, Mefisto, Kadıköy, Taksim Mağazalarında ve Kırmızı Kedi Kitabevinden temin edilebilir.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil
Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)