Tüm dünyada gişe rekorlarını alt üst eden ve beş dalda Oscar kazanan Gladyatör'ün devam filminin 23 yıl sonra yeniden çekileceğinin duyurulması sinema severlerde büyük bir heyecan uyandırırken filmle ilgili ayrıntılar da belli olmaya başladı.

Kayıp Rıhtım'ın Deadline'dan aktardığı habere göre, oyuncu arayışlarının başladığı geçen günlerde gündeme gelen Gladyatör 2 filminde, başrol tercihi belli oldu. 26 yaşındaki İrlandalı aktör Paul Mescal, devam macerasının başrolü oldu. Mescal, yapımda ilk filmde Connie Nielsen tarafından canlandırılan Lucilla’nın oğlu Lucius’a hayat verecek.

qgtajamwzfjhpv9wu16xzlgxsm6uvhjy.jpg

Hayranlar, 2000 yılında vizyona giren ve başrolünde Russel Crowe‘un yer aldığı Gladiator için bir devam filmini uzun süredir bekliyor. Ridley Scott da daha önce yaptığı açıklamalarda, Kolezyum’a bir kere daha adım atmaya istekli olduğunu sayısız kez dile getirmişti. 2020’de senaryo aşamasında olan Gladiator 2 filmi, Paul Mescal ile birlikte oyuncu seçimine başlamış durumda.

Russell Crowe‘a En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını getiren filmin devam hikâyesinde başrole kimin getirileceği bir süredir konuşuluyordu. Lucius rolü için Mescal’ın yarıştığı diğer oyuncular arasında Richard Madden, Timothée Chalamet, Miles Teller ve Austin Butler yer alıyordu.

aftersun.jpg

Kariyeri son yıllara çıkışa geçen Paul Mescal, 2022 Cannes Film Festivali'nde gösterime giren Aftersun filminde başrol oynadı.

PAUL MESCAL KİMDİR

Paul Mescal İrlanda'da Maynooth'ta1996 yılında doğdu. 2017'de The Lir Academy'den mezun oldu ve ardından Dublin tiyatrolarında The Great Gatsby, Asking for It ve The Lieutenant of Inishmore gibi oyunlarda oynadı. Mescal, Normal People (2020) adlı mini dizideki başrolüyle övgü aldı ve İngiliz Akademi Televizyon Ödülü'nün yanı sıra Primetime Emmy Ödülü'ne aday gösterildi.

Mescal ilk filmini psikolojik drama The Lost Daughter'da (2021) destekleyici bir rolle yaptı ve 2022 drama filmleri God's Creatures ve Aftersun'da oynadığı için övgü aldı. En sondaki sorunlu bir baba olarak gösterdiği performans, ona En İyi Başrol Performansı dalında Independent Spirit Ödülü'ne aday gösterildi.

gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)