Sağlık

Yaralı anne ayının iyileşmesi için dua ediyorlar

Milli Parklar twitter hesabından yayınlanan bir videoda yolda dağdan düşen kaya parçasıyla yaralanmış bitkin bir ayının hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Mesajda ayının tedavi altına alındığı, hayati tehlikeyi atlatması için dua ettikleri bildiriliyor.

Yaralı anne ayının iyileşmesi için dua ediyorlar
15-09-2023 13:45
15-09-2023 19:51

Milli Parklar resmi hesabında yer alan bilgi şöyle:

Hakkari’nin Çukurca ilçesi Kazan Vadisi’nde elektrik arıza ekipleri yolda giderken yaralı ve bitkin düşmüş halde bir ayıyı fark etti. Dağdan düşen kaya parçalarının isabet etmesiyle yaralandığı tespit edilen ayı ile ilgili İvedilikle DKMP Hakkâri İl Müdürlüğüne haber verildi. Bölgeye gelen ekiplerimiz, yaralı ayıya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra tedavi için Hakkari'ye götürdü.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne sevk edilen ayının bakım ve tedavisi sürmekte olup verdiğimiz serum ve ilaçlarla hayati tehlikesini atlatmak üzeredir. Operasyonu yapan veteriner hekimlerce dişi olduğu belirlenen ayının, tedavisi tamamlandıktan sonra doğaya bırakılıp bırakılmayacağına karar verilecek. Bir an önce iyileşip sağlığına kavuşması için duacıyız...

Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler