Öykü

Sarhoş / Osman Gür

Sarhoş / Osman Gür
08-12-2021 12:45
08-12-2021 12:46

Zil zurna sarhoşum. Dimdik ayakta duruyorum, yalpalamaksızın yürüyebiliyorum. Ama sarhoşum. Yolumu doğru bulabiliyor, gördüklerimi net seçebiliyorum. Dilim dolaşmadan konuşabiliyorum. Sarhoşum. Tipiyle sokaklarda savrulurum. Nar gibi güneşin ateşiyle coşuyorum. Sarhoşluğumla meydan okurum bu öfkeli zorbalığa. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmurun damlasıyımdır, toprağa karışmakta sabırsız. Ayıplasınlar. Umursamam. Sarhoşum. Dünya, bir çocuk oyuncağı kadar küçüldü. Parmağımın bir küçük kıpırdanışında aşarım bir kıtadan öbürüne. Ayakta durmuş, ellerim ceplerimde gülümseyerek sarhoş sarhoş bakarım sana. Kurulu bir oyuncak kenttir seyrettiğim, içinde varız. Hakimdir gücüm de, büyüklenmem de sarhoşluğumun hüneriyle. Bir ben bilirim, varlığının esrikliğini.

Tutkunluktur katık ettiğim meze. İlk yudumda tutulduğum bir dalganın yüreği hop ettiren uçarılığına. Sonrası sarhoşluk. Tebeşir tozu, kara tahta, boyalı camlarda açılan tırnak kazıntısı özgürlük. Dışarda yağmur. Göçmen kuşlara inat durur cesur güvercinler. Saçak altından gözetlerler sıranın bana geldiğini. “Bak, dediler. Ötende duruyor. Saçları su gibi akacak parmaklarının arasından.” Kendi parmaklarımmış gibi dolaştı saçlarında parmakları. Başını çevirip kuşlardan yana baktı. Yüzüne dalga dalga tebessüm yayıldı. Sarhoşladım. Kenetleyip gagalarını, uzun uzun öpüşen kuşlarla soluksuz içtim koca bir yudumu. “Haklıymışsınız,” dedim.

Ağırbaşlı bekleyişleriyle güldüler. “Başın dumanlandı. İlki böyledir işte. Sevdadır bunun adı. Var git, yaşa.” İlk kez tökezledi adımlarım sarhoşluktan. Bir kaynaşma başladı duvarların arasında. Tahta sıraların çekilip itilmesi, dört duvar arasında kısılıp kalmışların kurtulma telaşı şaşırtmadı. Saçların ardından yürüdüm. Yanına vardım. Söz edecek dermanım kalmadı. Baktı yüzüme. İçimi ısıtan bir sağanak boşandı. Bir garip oldum, seğiren alt dudağına baktıkça.

Anladım. O da sarhoştu. Saçak altından değil, yüreğimin ortasından koca bir yenidünyaya kanat çırptı güvercinler.

Osman Gür
Gerçekedebiyat.com

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
IIS 10.0 Detailed Error - 403.501 - Forbidden

HTTP Error 403.501 - Forbidden

You do not have permission to view this directory or page.

Most likely causes:

  • This is a generic 403 error and means the authenticated user is not authorized to view the page.

Things you can try:

  • Create a tracing rule to track failed requests for this HTTP status code. For more information about creating a tracing rule for failed requests, click here.

Detailed Error Information:

Module   IIS Web Core
Notification   Unknown
Handler   ASPClassic
Error Code   0x00000000
Requested URL   https://api.haberpanelim.com:443/haberler.asp?domain=https://www.gercekedebiyat.com&t=1695720603
Physical Path   C:\Inetpub\vhosts\api.haberpanelim.com\httpdocs\haberler.asp
Logon Method   Not yet determined
Logon User   Not yet determined

More Information:

This generic 403 error means that the authenticated user is not authorized to use the requested resource. A substatus code in the IIS log files should indicate the reason for the 403 error. If a substatus code does not exist, use the steps above to gather more information about the source of the error.

View more information »

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler