GÜNÜN GETİRDİKLERİ 

KARMA RESİM SERGİSİ 

Sanat, zamanın yansımasıdır; her çağın ruhunu, dönemin getirdiklerini anlatır. "Günün Getirdikleri" sergisi, yeni nesil sanat alanının bu çağa özgü bakışını ve ifadesini sunuyor. Sergi, çağın karmaşık dokusunu, renklerle ve formlarla işleyerek izleyicisine bir zaman yolculuğu vaat ediyor. Günümüzün hızla değişen dünyasında, sanatın da yönü ve dili sürekli evrim geçiriyor. Sergide, geleneksel teknikler modern ifadelerle birleşerek yeni bir estetik dil oluşturuyor. Dijital çağın izleri, geleneksel tuvalin ötesine geçerek sanat eserlerine yeni bir boyut kazandırıyor. İzleyiciyi etkileyen eserler arasında, şehrin karmaşasından kırıntılar taşıyan soyut kompozisyonlar, doğanın ve insanın kesişim noktalarını yansıtan minimalist çalışmalar ve teknolojinin etkisiyle oluşan dijital deneyimler bulunuyor. Her eser, bir öykü anlatırken bir yandan da günümüzün ruhunu yansıtıyor. "Günün Getirdikleri", sanatın sınırlarını zorlayarak, izleyiciye çağın dokusunu hissettiriyor ve yeni nesil sanatın yenilikçi ruhunu yansıtıyor. Bu sergi, günümüzün karmaşıklığını ve çeşitliliğini sanatın evrensel dilinde buluşturuyor ve izleyiciyi bir keşif yolculuğuna davet ediyor. 

Yeni Nesil Sanat Alanından on altı sanatçının yer aldığı ‘’Günün Getirdikleri Karma Resim Sergisi" İsmail Altınok Sanat Merkezinde 14 Mayıs - 7 Haziran 2024 tarihlerinde izlenebilir. 

KARMA RESİM SERGİSİNE KATILAN SANATÇILAR 

AĞIT UĞUR ULUDAĞ, BEŞİR BAYAR, BİRSEN KÜPELİ, GÜNSU SARAÇOĞLU, HÜLYA YÜCEL, MEHMET BABAT, MEHMET YÜCEL, MELAHAT ŞENER, NİSAN BIYIK, ÖZLEM CEBECİOĞLU, PELİN ÇELİK, SEDA AKIN, SERDAL YERLİ, SEZEN KARABULUT, SİBEL KEÇELİ, ZAFER DİLEKÇİ

 

 

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)