Son DakikaMilli Kütüphane'den kitap almak için bulunan bir gerçekedebiyat.com okuru Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Milli Kütüphane'ye baskın yaptığını bildirdi.

 

Polis baskınının Milli Kütüphane Başkanı Tuncel Acar'ın da bulunduğu 17 kişi “ihaleye fesat karıştırma verüşvet ” iddiası ile gözaltına almak için yapıldığı anlaşıldı.

 

Akşam gazetesinde yer alan habere göre ise, Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün geçen Mayıs ayından bu yana Milli Kütüphane yöneticileri ile kütüphaneden ihale alan şirketlerin sahip ve yöneticilerini dinlemeye ve izlemeye aldı. Takipte, kütüphaneye malzeme alımı, onarım, temizlik ve yemek ihalelerinin yanısıra Osmanlıca eserlerin dijital ortama aktarılması gibi hizmet alım ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı saptandı.

 

Fesat karıştırılan ihalelerin mali boyutu ise milyonlarca lirayı buluyor. Dün sabah harekete geçen polis, aralarında Milli Kütüphane Başkanı Acar ve üç daire başkanının da bulunduğu sekiz personelle şirket sahip ve yöneticilerinden toplam 20 kişiyi gözaltına aldı.  

 

*

Gerçekedebiyat.com olarak uykumuzdan, gelirimizden keserek edebiyatımıza katkıda bulunmaya çalışırken bu rezalet bizi derinden sarstı.

 

Umarız bu alçakça durum gerçek değildir!

 

 


Gerçekedebiyat.com

 

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)