Edebiyat dergisi Notos, Mart-Nisan sayısını yayınlayabilmek için bir açıklamayla okurlarından destek istedi. Notos dergisinin açıklamasında "Yıkıcı ekonomik koşullar Notos'u da sarsıyor" denildi.

İki ayda bir okurla buluşan edebiyat dergisi Notos, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak okurlarına seslendi. "Yıkıcı ekonomik koşulların Notos'u da sarstığının" belirtildiği açıklamada, derginin mart-nisan sayısının yayınlanabilmesi için okur desteğine ihtiyaç olduğu ifade edildi.

"Notos'un varlığının güvencesi okurları" denilen açıklama şöyle:  

"Hep birlikte yaşadığımız yıkıcı ekonomik koşullar, Notos'u da sarsıyor. Dergi ve kitap yayıncılığı çığ gibi üstüne gelen aşırı fiyatlar ve döviz artışı nedeniyle ciddi bir çöküntü yaşıyor. Bu nedenle mart-nisan 96'ncı sayımız için okurlarımıza destek çağrımız var. Bir destek ürünü tasarladık. Bu ürünü aldığınızda Notos'un kâğıdını birlikte satın almış, basım ücretini birlikte karşılamış olacağız. Notos'un yakın geleceği, dolayısıyla ömrünün uzun olması için bu desteği önemli görüyoruz. Nitelikli edebiyata, Notos'un yaşamına sunduğunuz katkı bizim için her zaman değerli. Notos'un varlığının güvencesi okurları. Her zaman hatırlansın diye, Notos'un mart-nisan sayısının bir sayfasında katkıda bulunanların adlarını anacağız. On altı yıldır deli inadıyla bir tek sayı sektirmeden yayımladığımız Notos, okurlarını desteğe çağırıyor."

Notos dergisi Semih Gümüş tarafından önce dergi olarak kurulmuş sonra derginin gücü aktarılarak aynı adla 'Türkiyeli Edebiyat' yapan yayınevi kurulmuştu.

Notos yayınevi Kaan Eminğlu'nun listesinde yer alan 'Türk edebiyatı' adını kullanmayan bir dergi.

 

gerçekedebiyat.com

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)