Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakınlığıyla bilinen ve 2013'te zenginlerden daha fazla vergi alınmasına ilişkin yasaya tepki olarak ülkesini terk edip Rus vatandaşlığına geçen Fransız oyuncu Gerard Depardieu gözaltına alındı.

Hakkında 13 kadın tarafından cinsel saldırı ve taciz iddiaları bulunan ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu, konuya ilişkin Fransız polisi tarafından ifade vermeye çağrılmasının ardından gözaltına alındı.

Polis, Depardieu'yu iki kadının beyanları üzerine sorgulayacağını belirtti.

Suçlamalardan biri 2014'te bir film setinde, diğeri ise 2021'de başka bir çekimde yaşandığı ileri sürülen iki ayrı olaya ilişki. . Bu bilgiler, BFMTV televizyon kanalının raporunda da teyit edildi.

Fransız oyuncu hakkında en son ocak ayında İspanyol gazeteci ve yazar Ruth Baza, Paris'te Depardieu'nun kendisini cinsel saldırıya maruz bıraktığını söyleyerek suç duyurusunda bulunmuştu.

DEPARDİEU ve TACİZ SUÇLAMALARI

Depardieu ilk kez 2020 yılında oyuncu Charlotte Arnould tarafından tecavüzle suçlanmıştı.

Paris Savcılığı "zaman aşımı" nedeniyle Fransız oyuncu Helene Darras'ın 2007 yılında oyuncunun kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söylediği davayı ise düşürdü. Darras'ın şikayetinin zaman aşımına uğradığı belirtilmişti.

Batı ülkelerinin, kendi ülkelerine karşı tavır alan vatandaşlarını özellikle bu tür davalarla, ekonomik tacizlerle, hukuki komplolarla rahatsız ettiği biliniyor.

Gercekedebiyat.com

 

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)