İstanbul Çatalca’da İsmailağa Cemaati denen tarikat üyeleri, Nesin Vakfı’na yönelik provokasyonda bulunuyor.

Nesin Vakfı’nın yanında toplanan cemaat üyeleri, vakfa yönelik tehditler savuruyor ve yüksek sesle ilahiler açarak havai fişeklerle seçim kutlaması yapıyor. Öte yandan Nesin Vakfı’nda çok sayıda çocuk bulunuyor. 

Birgün gazetesinde yer alan habere göre İsmailağa Cemaati üyeleri daha önce de jandarmanın gözü önünde Nesin Vakfı yöneticisi Süleyman Cihangiroğlu’na saldırarak darp etmişti. Darp raporu alan Cihangiroğlu, salgınlardan şikayetçi olmuş ama savcılık takipsizlik kararı vermişti. 

İsmailağacılar 2021’de, “İş adamlarımız var ve hepsinin cebinde ruhsatlı silah var. İş başka noktalara gitmesin. Piyasa karışmasın yani” diyerek Nesin Vakfı yöneticilerini tehdit etmişti.

İSMAİLAĞA CEMAATİ NESİN VAKFI

Nesin Vakfı’nın İstanbul Çatalca’daki arazisinin yanındaki araziyi alan İsmailağa Cemaati’ne ait Rabıta Vakfı, arazi üzerine kaçak inşaat yaptı. AKP’li Çatalca Belediyesi’nin göz yumduğu kaçak inşaat, çevredeki yurttaşların şikâyeti üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri tarafından durdurularak mühürledi.

Çatalca Belediyesi, yıkım kararı verilen yapının yıkım işlemleri için yeterli araç ve teçhizat olmadığı gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) destek istedi. Bölgeye giden İBB ekipleri, yapının ruhsatsız ve imar mevzuatına aykırı bir şekilde inşa edildiğini belirterek yıkım işlemini gerçekleştirmek istedi.

Ancak Bölge İdare Mahkemesi, yıkım işlemi için hazırlık yapıldığı esnada yürütmeyi durdurma kararı verdi. İBB ekipleri de mahkeme kararı nedeniyle yıkım işlemini gerçekleştiremedi.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)