MKE Ankaragücü’nün hem fizik hem taktik üstünlükle Avrupa disipliniyle oynadığı maçta özellikle ikinci yarı Antalyaspor karşısında tek kale oynadı.

Antalyaspor MKE Ankaragücü maçını sporanki yazarı Orhan Sal, “Yani şu maç için ne denebilir ki; tek kelimeyle “yazık!” diye değerlendirdi.

Orhan Sal, “Ankaragücü güzel oyun oynayıp, galibiyet için her şeyi yaptığı maçta Antalyaspor ile Antalya’da 1-1 berabere kaldı. Bu kadar doğruların yapıldığı bir maçta galibiyet gelmemesi inanılır gibi değil!”diyerek maçı şöyle değerlendirdi:

“Milli maç ve seçim arasının ardından tempolarının düşebileceğini düşünüyordum. Ancak maçın başlamasıyla birlikte oldukça diri, tempolu ve arzulu bir takım izlemeye başladık. Önce Ali Sowe’un şutu, sonra da Ali Kaan’ın kafa vuruşları geldi. Ki bu 2 pozisyonda da kaleci Leite’den inanılmaz 2 kurtarış izledik. Goller kaçtı üzüldük ama umutlanmıştık. O geçtiğimiz haftalarda izlediğimiz ruhsuz maçlardan birini izlemiyorduk. Tempolu ve gol kovalayan bir Ankaragücü vardı sahada. Takım ilk yarının son bölümünde oyundan düşmeye başlayınca, zaten o bölümde de rakibin golü geldi. Moral bozukluğunun takımı etkileyebileceği endişesiyle ikinci yarıda, takım da düşüş yaşanır, motivasyon düşer mi acaba diye bir tedirginliğim vardı. Ama Ankaragücü takımı ikinci yarıya da çok derli toplu golü düşünür bir havada başladı. Bu temponun gol getireceği belliydi. Nitekin Ali Kaan’ın getirdiği top golü de getirdi.  Ali Sowe’un asistiyle Efkan Bekiroğlu golü yaptı. Golle birlikte takım adeta direncini iyice arttırdı. Her şey o kadar güzel, o kadar kontrollü gidiyordu ki, ikinci golü bulup keyfimize bakmayı umuyorduk. Pozisyonlara da girildi. Ama işte o pozisyonlarda sezon başından bu yana şikayet ettiğimiz o lanet olası “kalite” sorunu ortaya çıktı. Top bir türlü o 3 direk arasından içeri sokulamadı. Elin Rize’si, Alanya’sı deplasmanda üçer, dörder atıp keyif sürerken bize de yine keder düştü. Son saniye de Tasos’un getirip, Efkan’a attırdığı gol var. O da ofsayt gerekçesiyle sayılmayınca 3 puan umudu Gaziantep FK maçına kaldı. Ancak iyi bir Ankaragücü izlememiz nedeniyle umudumuzu sıcak tuttuk. Emre Belözoğlu ve ekibi arada takımı iyi hazırlamışlar. Futbolcularda diri göründüler. Evet kazanamadılar, ama hakları 3 puandı. O nedenle herkesi kutluyoruz. Haftaya Gaziantep FK ile bir final oynayacağız…”

Orhan Sal, Ankaragücü yönetiminin iktidar lehine siyasete girdiğini ima ederek, “Seçim sonrası resmi hesaptan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni ezici bir çoğunlukla kazanan Mansur Yavaş’ı ve tüm ilçe belediye başkanlarımızı kutlayan bir açıklama yapılması gerekiyordu. Tabii Ankaragücü yönetiminde herkes bizden akıllı, paralı, kariyerli, işi bilen adamlar dengeleri gözetiyorlardır. Ama kafalarını kaldırıp, seçimde neler yaşandı ona da bir baksalar hiç fena olmaz! Bu konuya ileride çok gireceğiz. İkinci konu ise kronik hale gelen Garry Rodrigues konusu. Antalya maçında sahada olsa ve Ali Sowe’un yakaladıkları pozisyonlar ona gelseydi kesinlikle 3-1 veya 4-1’lik bir galibiyetle maçı tamamlamıştı takım. Ama maalesef ortada kronikleşen bir Garry Rodrigues sorunu var. Bakın bu oyuncu Ankaragücü’nde mevcutta belki de kulübün en çok para ödediği bir oyuncu. Yani parası ödendiği halde oyuncudan faydalanamıyoruz.” diye eleştirdi.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)