Bir edebiyat sitesindeki öykü ve yazıları büyük ilgi ve beğeni ile okunan Hasan Murat Doğan, bu eserle on altı öyküsünü kitaplaştırıyor.

Edebiyatın dönemine ışık tutması görüşünde olan yazar, bu kitabındaki  öyküleriyle günümüze ışık tutmaya çalışıyor. Genellikle büyükşehir insanının yalnızlığını, bencilliğini, umutsuzluğunu, çıkmazlarını anlatmaya çalışıyor öykülerinde. Arkadaş ıslığını hasretle bekleyen küçük bir çocuğu, bir taksicinin korkusunu, market çalışanı bir kızın yaşam çıkmazını, bir bankacıyı, bir hamalı, günümüz komşuluk ilişkilerini, sözde dostlukları, yıllar sonra öğretmeni ile karşılaşan bir avukatı, büyükşehirin yalnızlığını ve gürültüsünü öykülerine aktaran yazar, büyük gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun cenazesini anlattığı öyküsünde, cenaze öncesi ve cenazede yaşadıklarını kurguyla usta bir şekilde bütünleştiriyor.

Bu öyküleri yazarken kimi zaman ağladığını, kimi zaman da kendi kendine güldüğünü belirtiyor Doğan. Umarız siz okuyucularımız da okurken aynı duyguları yaşarsınız.

Hasan Murat Doğan’ın öykü kitabı ‘Yalnızlık ve Gürültü’ sadece ‘kitapyurdu.com’ internet sitesinde 4 Ağustos tarihi itibariyle satışa çıkmıştır.

Yayın Tarihi: 04.08.2023
ISBN: 9789754495881
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 174
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13 x 19.5 cm

(Tanıtım metni)

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)