Türkiye'de  büyük oranda 'kripto' etnik solculuğun yönettiği sanat edebiyat dünyasında, en son Murathan Mungan'ın yücelttiği Yılmaz Güney'in yaşamındaki 'kötü' yanlar tartışılmaya başlandı.

Murathan Mungan sosyal medya hesabından "Yılmaz Güney’in ölümünün 37. yılı. İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı" mesajına Farah Zeynep Abdullah adlı dizi oyuncusu, "Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği shjs ve kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim" yorumunu ekledi.

Bunun üzerine yok öyle değildir böyledir, aslında iyi adamdır tartışmalarına en son başarılı sinema ve tiyatro oyuncusu İlyas Salman da katıldı.

İlyas Salman twitter hesabından yayınladığı mesajda "Dürüst olalım, Yılmaz Güney'in şiddet eylemlerinin savunulacak tarafı yok. Politik görüşümüz idrakımızı örtülememeli. Haluk Kırcı güzelleyen sağcıdan farkımız olsun" deyince sosyal medya karıştı. Salman'ın sözlerini onaylayanların yanında onaylamayıp tepki gösterenler var.

Yılmaz Güney'in ailesi, oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ın "Sinemamızın kadın döven erkeği" şeklindeki sözlerine yanıt vererek oyuncu hakkında dava açacaklarını duyurdu.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)