ABD'de senaryo yazarlığının yanında roman yazarı da olan televizyon programcısı Bess Kalb hepimizin her gün en az bir kez ziyaret ettiğimiz twitter sosyal medyasının yeni CEO'su olmuştu.

Yeni işini doğal olarak twitter hesabından 21 Aralık gecesi duyuran Kalb, "Sonund açıklayabilirim: Twitter'ın yeni CEO'su oldum. Alçakgönüllüyüm, ama açıkçası onur duydum ve hala şoktayım. Her zaman aynı fikirde olmasak da çok heyecanlandım" demişti.

Ancak yeni CEO son mesajıyla şaşırttı.

Görevine başlayalı 24 saat olmasına karşın kovulduğunu açıkladı.

Bess Kalb'in yeni mesajı şöyle:

"Merhaba arkadaşlar. Öncelikle, Twitter'ın CEO'su olduğum süre boyunca beni desteklediğiniz için teşekkür etmek istiyorum. İnanılmaz bir deneyimdi ve son 24 saat içinde edindiğim arkadaşlarımı ve akıl hocalarımı asla unutmayacağım. Bu sabah Elon Musk tarafından kovuldum... Anahtar kartımı teslim etmeden önce birlikte çalıştığım insanlara teşekkür etmek istiyorum..."

10 MİLYONDAN FAZLA KULLANICI, GÖREVİ BIRAKMASINI İSTEMİŞTİ

Öte yandan Twitter'da yaptığı ankette takipçilerine, "Twitter'ın başı olarak görevi bırakmalı mıyım" sorusunu yönelten Elon Musk, anket sonuçlarına uyacağını belirtmişti. Pazartesi sona eren ankette, katılımcıların yüzde 57,5'i, yani 10 milyondan fazla kullanıcı Musk'ın görevini bırakmasını istemişti.

Bess Kalb, 21 Aralık gecesi twitter nesabından yeni CEO olduğunu bildirmişti. Ancak 24 saat geçmeden son mesajında kovulduğunu bildirdi.

gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)