BARSELONA'DA BİR GECE

Hikmet Temel Akarsu’nun DUYGUSAL YOLCULUKLAR üst başlığı altında topladığı novellalar serisi, son kitap BARSELONA’DA BİR GECE’nin de 1984 Yayınevi tarafından yayınlanmasıyla tamamlandı. Anımsanacağı üzere serinin önceki novellaları Symi’de Aşk, Sozopol’de Sonyaz ve Elveda Venedik başlıkları ile yine 1984 Yayınevi’nden çıkmıştı. Barselona’da Bir Gece hakkında kısa bilgi aşağıdadır.

“Barselona’da Bir Gece”, Hikmet Temel Akarsu’nun “Duygusal Yolculuklar” üst başlığı altında topladığı “novella”larının dördüncüsü.

Mimarlık sanatı açısından ele alındığında dünyanın en güzel kentlerinden biri olmasına rağmen abartılı turist istilasından dolayı yerel halkta oluşan alerjinin yarattığı tuhaf bir duygu; adı konmamış gizemli bir gerginlik... Ördek sürüler misali olağanüstü güzel mimari yaratıları gezen, fotoğraflayan ve “somuran”(?!) milyonlarca turist... Ve bunların arasından sadece aykırı bir “flamenko” gecesi yaşamak için kaçmış genç bir Koreli kız ile sanatsal duyarlılığını özgün ve kuralsız aşk serüvenlerine yatırmış nihilist bir mimarın sıra dışı karşılaşması...

Bu tuhaf ikilinin kocaman bir Barselona gecesini doyasıya gezer ve flamenko gecelerinin dibine vururken hayat, aşk, varoluş, ilişki ve etik üzerine dokunaklı diyalogları...

İdeal aşk sekssiz mi olmalıdır?

Seks aşkı öldürmekte midir?

“Barselona’da Bir Gece” varoluş, aşk, seks ve sadakat üzerine yüzlerce yıldan bu yana sorulan soruları naif bir Koreli genç kızın Barselona’da rüyalara kadar giren soy güzelliği üzerinden sorarken yanı sıra dünyanın yeni baş belası endüstriyel turizm çılgınlığı ve turistlere özgü fetişizmi satirik tarzda ele alan neşeli ve fakat içli bir novella.

Barselona’da Bir Gece
Duygusal Yolculuklar: 4 (Novella)
1984 Yayınevi -  80 Sayfa – 80 TL.
 

(TANITIM METNİ)

Gerçekedebiyat.com

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)