Prof. Dr. Celal Şengör'le ilgili Cumhuriyet ve Odatv tarafından bugün yapılan iki haber '7 Aralık Celal Şengör'e saldırı günü mü' sorusunu akla getirdi.

Televizyonlarımızın renkli kişisi, fiziksel duruşu ve söyledikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi her zaman başaran Prof. Dr. Celal Şengör bugün Cumhuriyet güzetesi ve Odatv tarafından ayrı ayrı ve ayrı konularda haberleştirildi. 

TÜRKİYE ORMANCILAR DERNEĞİ'YLE 'ZIRCAHİL' TARTIŞMASI

Madenciliğin çevreye zararlı olduğunu savunan çevrecileri "zırcahil olmakla" suçlayan Profesör Doktor Celal Şengör'e Türkiye Ormancılar Derneği'nden yanıt geldi. Dernekten yapılan yazılı açıklamada, "Ülkede ormanların nasıl yok edildiğini görmemek zırcahilliktir." denildi.

Prof. Dr. Celal Şengör  İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 4 Aralık Dünya Madenciler Günü panelinde madenciliğin çevreye zararlı olduğunu savunan çevrecileri "zırcahil olmakla" suçlamışdı.

Eski maden sahalarının doğaya yeniden kazandırılması" konulu panele katılan Şengör, "Tekrar edelim, biz doğayı tahrip etmiyoruz, doğanın yüzünü değiştiriyoruz. Bu yüz senin, bunun, onun hoşuna gitmeyebilir. Bir kere niye hoşuna gitmiyor bunu öğrenmemiz lazım. Çevredeki insanları, yani maden açılmasın diyen sivri akıllıları rahatsız eden nedir, bir kere bunu tespit edeceğiz. Bunu tespit ettikten sonra yüzde 99.9 bakacaksınız, rahatsız olanlar zır cahildir." demişti.

Şengör konuşmasında şunları da söylemişti:

CUMHURİYET GAZETESİ: CELAL ŞENGÖR DOKTORASINI OSMANLI'YA ADAMIŞ

Cumhuriyet gazetesi dün de Celal Şengör'ün 1982 tarihli doktora teziyle ilgili 'Cumhuriyetçiyim' demişti... Celal Şengör'ün tezini Osmanlı Hanedanı'na ithaf ettiği ortaya çıktı' başlıklı haberi vardı.

Haber şöyleydi:

Yer bilimci Prof. Dr. Celal Şengör’ün 1982 senesinde yazdığı tezini Osmanlı Hanedanı mensuplarına atfettiği ortaya çıktı. Şengör daha önce pek çok kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir hayat yaşadığını söylemişti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerine bağlı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Celal Şengör’ün tezini Osmanlı Hanedanı mensuplarına ithaf ettiği ortaya çıktı. 

Celal Şengör’ün 1982 senesinde yazdığı doktora tezinde, söz konusu tezin ailesine ve Osmanlı Hanedanı mensuplarına ithaf ettiği görülüyor.

Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Urartu Şeker de, sosyal medya hesabında, Celal Şengör'ün  Fransız İhtilali'ni yerden yere vurduğu konuşmasının görüntüsü alıntılayarak şöyle bir yorumda bulundu: 

"Kenan Evren sevgisi , nedensellik kavramıyla ilgili ciddi sorunları olduğunun ciddi emaresiydi. Burada Atatürk’e adeta hakaret etmiş, Cumhuriyetin kurucu ideallerine de çöp demiş  farkında değil. Atatürk -şımarık zengin bebesi Celal gibi- “aristokrat” bir aileden değil çoğumuz gibi “AYAK TAKIMI” bir aileden!  Celal Şengör, sınıfın zeki çocuğu değil, her şeyi ezberleyen çocuğu! Ezberleyip, nedensellik kuramayınca böyle çarpıtmak normal!"

Odatv'de konuyla ilgili Celal Şengör aleyhine haber yaptı. Cumhuriyet gazetesindeyse Celal Şengör'le ilgili 405 haber olduğu görüldü. Biz de bu vesileyle bir haber yapmış olduk.

Gerçekedebiyat.com

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)