Kremlin’e yakınlığı ile bilinen, siyaset uzmanı ve filozof Aleksandr Dugin’in 30 yaşındaki kızı Darya Dugina (Platonova), babasının Land Cruiser Prado cipine konan patlayıcı maddeyle kontağı çevirdiği anda havaya uçtu.

Donetsk Halk Cumhuryeti lideri Denis Puşilin, "Aleksandr Dugin'i ortadan kaldırmaya çalışan Ukrayna rejiminin teröristleri kızını havaya uçurdu” şekline bir açıklama yapmıştı. 

Kızının ölümünün ardından fenalaşan Dugin hastaneye kaldırılmıştı.

Olayın ardından, Dugin'in ilk yayın yönetmeni olduğu Tsargrad haber portalında çıkan yorumda, "Katillerin öncelikle  Darya'nın babası, Rus dünyasının filozofu ve ideoloğu Aleksandr Dugin'i hedef aldığına dair güçlü bir inanç var. Edindiğimiz bilgilere göre Dugin'in kendisi de bu arabaya binecekti ve kendisine karşı suikast girişimi hazırlanıyordu. Ancak Dugin, tesadüfen, birkaç saat önce 'Gelenek ve Tarih' konulu konferansı verdiği festivalden başka bir arabaya evine döndü. Belki de hiç kimsenin bu korkunç terör saldırısının arkasında tam olarak kimin olduğundan şüphesi yok: Bizim bilgilerimize göre, bu sabotajı SBU (Ukrayna gizli servisi) ajanları gerçekleştirdi" denilmişti.

aleksandr dugin

Dugin o gün bugündür bu acıyı unutamıyor. Her gün telegram kanalından kızının fotoğraflarını paylaşıyor.

İşte Dugin'in resmi telegram sayfasından paylaştığı fotoğraflar:

 

 

ÖNCEKİ HABER

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

Yorum Yaz

Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır. Yorumunuz onaylandıktan sonra adınız ve yorumunuz görüntülenecektir. (*)