Oyuncu Billur Kalkavan'dan acı haber

Tiyatro

Pek çok dizi ve filmde rol alan Billur Kalkavan'dan acı haber geldi. Bir süredir kanserle mücadele eden ünlü oyuncu yaşamını yitirdi.

Oyuncu Billur Kalkavan'dan acı haber

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören ünlü oyuncu Billur Kalkavan hayatını kaybetti. Yaklaşık 6 aydır hastalıkla mücadele eden oyuncu ve sunucu Billur Kalkavan, 59 yaşında hayata veda etti.

KANSER TEDAVİSİ İYİ GİDİYORDU, MANTAR ENFEKSİYONA NEDEN OLDU

Kalkavan'ın erkek arkadaşı Buğra Bahadırlı, Habertürk'e yaptığı açıklamada, "Kanser tedavisi iyi gidiyordu. Ne var ki kemoterapi sırasında vücudunda bir mantar türemiş. O mantar da enfeksiyona neden olmuş. Buna bağlı olarak bağışıklık sistemi iyice zayıfladı. Son iki hafta ne yemek yiyebildi ne de uyuyabildi. İki gün önce yoğun bakıma alındı ama kalbi daha fazla dayanamadı. Sabah 3.45'te kalbi durdu." dedi.

Bahadırlı cenaze törenine ilişkin olarak, "Cenaze töreni henüz belli değil. Nereye defnedeceğimizi kardeşiyle karar vereceğiz. Büyük bir olasılıkla pazartesi günü defnederiz." ifadelerini kullandı.

HASTALIĞI ATLATIYORUM

Ünlü oyuncu, geçtiğimiz ağustos ayında şunları söylemişti:

"Merhabalar, şimdi benim sağlığımı merak edenler için söyleyeyim; çok iyiyim, her gün daha iyiye gidiyorum. Sonuçlar da güzel çıkıyor. Merak edecek hiçbir şey yok, iyileşiyorum. Kafamdan saç bile çıkıyor da ben kendim kazıtıyorum daha güzel olmadığı için henüz. Yani atlatıyorum ben bu meseleyi... Onun için merakta kalmayın. İkincisi; bu ayki Billur TV çekimlerimiz biraz gecikecek. Maalesef çünkü benim biraz daha hastanede kalmam gerekiyor. Onun için beni affedin. Ayın 3 gibi çekeceğiz yani en yakın zamanda yayında olacağız. Sizleri çok seviyorum, güzel enerjilerinizi almaya devam ediyorum. Yolladığınız her güzel enerji, hücrelerimi iyileştiyor. Çok çok teşekkürler."
BİLLUR KALKAVAN KİMDİR?
 • Billur Kalkavan 2 Kasım 1962 yılında İstanbul Beylerbeyi'nde dünyaya geldi.

  Abdülmecid'in en büyük oğlu Zülüflü İsmail Paşa'nın torunu olan Billur Kalkavan’ın annesi Nuyan Hanım, babası armatör Nazım Kalkavan'dır. Rıza adında kardeşi vardır. Kadıköy Maarif Koleji'nde eğitim gördü, liseyi okuduğu sırada okulu bıraktı. 1984'te Amerika'da lise bitirme imtihanlarına girdi. Lise öğrenimine Kadıköy Anadolu Lisesi'nde başlasa da ilk senesinde sınıfta kalınca lise eğitimini ABD'de tamamladı ve Kaliforniya Üniversitesi'nden psikoloji dersleri aldı.

  16 yaşında Mudo'da çalışmaya başladı. Sonra da Ömer Çavuşoğlu ve Ahmet Kozanoğlu'nun şirketlerinde devam etti. 18 yaşında Güneş Gazetesi'nde Güneri Civaoğlu'nun Sekreteri olarak çalıştı. Güneri Civaoğlu'nun gazetesi satılınca Amerika'ya gitti ve 4 sene kalıp geri döndü.

  Sinemadaki ilk rolünü, 1969 tarihli "Ayrı Dünyalar adlı" filmde canlandırdı. 1969 yılında Ayrı Dünyalar filminde Erol Taş'ın canlandırdığı kötü adam tarafından fidye için kaçırılan bir çocuğu canlandırdı.

   1980 yılından itibaren tiyatroya ağırlık verdi. 2000 yılında ''Marion ile Muhammed" adlı tiyatro oyununda oynadı. 2010 yılında TürkMax ekranlarında 'Konuşmazsak Çatlarım' adlı programı sundu. 2011-12 yılında Turkcell reklamında oynadı. Aynı yıl HTV kanalında 00:00–01:00 arası cinsel hayat ile ilgili bir program yaptı. 2012 yılında TV8'de yayınlanan ve çekimleri Kenya'da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer aldı.26 Ekim 2021 yılında annesi Nuyan Kalkavan hayatını kaybetti. Sevgilisi Buğra Bahadırlı hastalık dönemlerinde ünlü oyuncuya destek oldu. Ünlü oyuncu 15 Ekim 2022’de hayatını kaybetti.
  •  
  • Billur Kalkavan Filmleri:
  • 1969 - Ayrı Dünyalar (Dizi)

   1978 - Sultan

   1988 – Kaynanalar (Dizi)

   1992 - Aşık Oldum(Dizi)

   1993 - Mavi Sürgün

   1994 - Sonradan Görmeler (Dizi)

   1995 - Gece Otostopçusu (TV Filmi)

   1996 - Tatlı Kaçıklar (Dizi)

   1996 - Şahin

   1997 - Böyle mi Olacaktı (Dizi)

   1998 - Eyvah Babam (Dizi)

   1998 - 2000 - Eyvah Kızım Büyüdü (Dizi)

   2000 - Eyvah Kızım Büyüdü

   2000 - Ölüm Peşimizde

   2002 - Azad (Dizi)

   2002 - Reyting Hamdi (Dizi)

   2003 - Patron Kim (Dizi)

   2004 - Metro Palas (Dizi)

   2005 - 2006 - Ihlamurlar Altında (Dizi)

   2008 - Bir Avuç Huzur

   2008 - Kraliçe Fabrikada

   2008 - Mezuniyet

   2008 - Servet Avcısı (Dizi)

   2012 - Acayip Hikayeler (Dizi)

   2014 - Çarşı Pazar (Şenay) (Sinema Filmi)

   

  Yeni yorum ekle

  Düz metin

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.