FETO'nun Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan ödül alanlar listesi!..

FETO'nun Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'ndan ödül alanlar listesi!..

19 Temmuz 2017 - 7155 kez okundu.

Bu ülke bu duruma nasıl geldi? Herkesin sorduğu bir soru bu?

Ve en kolay yanıt, bir başkasını suçlamak!

Hepiniz suçlusunuz oysa.

Dik duruşu, omurgayı yitiren kültür sanat edebiyat politika insanlarının düşeceği durum, bu fotoğraf karesindeki durumdur.

Çoğu insan o binanın kapısından bile geçmeyi kirlilik olarak görürken o salonda "hocaefendi"yi dinlemek, ödül almak, seçici kurulda bulunmaktan gocunmamış alkış tutan insanlarımız.

Bu fotoğraf, FETO'nun gazeteci ve yazar "kafalama" tuzağına düşenler ve bu işten pek memnun ve mutlu oldukları yüzlerinden okunan şahısları gösteriyor!

Yalnız onların suçlu oluğunu sanıp hemen rahatlamayın. Onların bu mezhepi geniş tavırlarına tavır almamış olanlar en az onlar kadar suçlu değil midir?

FETO’nun adam kafalama ve kendini kültür sanatın yumuşak karnında gizleme örgütü Gazeteci ve Yazarlar Vakfı’nın verdiği ödüller hakkında küçük araştırmada şunlara ulaşabildik:


FETO'nun Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı ödül töreni 1996!


Kimler yoktu ki?


Seçici kurul (jüri): Zülfü Livaneli, Prof. Dr. Nilüfer Göle, Dr. Agah Oktay Güner, Ali Coşkun, Hülya Koçyiğit, Kamran İnan, Latif Erdoğan, Mustafa Çalışan, Prof. Dr. Nilüfer Göle, Togay Bayatlı. 


Siyaset dünyası: Rıza Akçalı, Bülent Akarcalı, Cemil Çiçek, Hamdi Üçpınarlar, Namık Kemal Zeybek, İsmail Kahraman, Abdullah Gül, Abdulkadir Aksu, Muhsin Yazıcıoğlu, Vehbi Dinçerler, Necati Çetinkaya, Ali Coşkun, Ertuğrul Günay, Tayyar Altıkulaç, Mehmet Sağlam, Hasan Denizkurdu.


İş dünyası: Mehmet Hasırcılar, İhsan Kalkavan, Hüseyin Yaman, Erol Yarar, Selim Uslu, Vitali Hakko, Alaaddin Kaya, Sefa Selgeçen, Teoman Baygan.


Bilim dünyası: Mehmet Aydın, M. Nuri Yılmaz, Suat Yıldırım, Tuna Taner, Namık Çevik.


Vali ve Belediye Başkanları: İstanbul Valisi Rıdvan Yenişen, R. Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek, Burhan Özfatura, Galip Öztürk, Adnan Yüksel, Kemal Baysak, Gürbüz Çapan, Mazlum Arslan, Ahmet Çetinsaya, Ahmet Genç, Nusret Bayraktar.


Sanat dünyası: Orhan Gencebay, Barış Manço, Hülya Koçyiğit, Burhan Çaçan, Mustafa Keser, Ahu Tuğba, Neslihan Yargıcı, Esin Avşar, Faruk Tınaz, Enver Demirkan, Eser Engin Noyan, Necla Akben, Mustafa Topaloğlu, Gökhan Güney, Aysel Gürel.


Basın dünyası: Nail Güreli, Fehmi Koru, Ali Bayramoğlu, Mehmet Kutlular, Cengiz Çandar, Taha Akyol, Zeynep Göğüş, Hasan Cemal, Cemil Tokpınar, Meriç Köyatası, Mehmet Ocaktan, Ayşe Önal, Yasar Kaplan, M. Ali Bulut, Ahmet Şişman, İlnur Çevik, Beşir Ayvazoğlu, Zekeriya Kahraman, Murat Birsel, Aytunç Altındal, Osman Demirci, Ahmet Şahin, Süleyman Ünal.


Spor dünyası: Togay Bayatlı, Fatih Terim, Rıza Çalımbay, Emir Turam, Şadan Kalkavan, Rıdvan Dilmen. ve daha birçok "ünlü isim" Çırağan Sarayı’nda buluşmuştu.
BİRLİKTE YAŞAMA 2009 ÖDÜLLERİ
   
Ödüle layık görülenler:

TESEV                      –Reha Çamuroğlu
Hasan Cemal          –Fettah Tamince 
Taraf                        –Ümit Fırat  
Kalan Müzik            –Toktamış Ateş
Açık Radyo              –Temel Kotil
Güneşi Gördüm     –Orhan Gencebay
Elif Şafak                 –Hüseyin Hatemi 
Rakel Dink                –Muammer Güler
Hasan Doğan           –Selma Aliye Kavaf  
Ertuğrul Sağlam       –Mehmet Ali Şahin

Seçici Kurul: Ediz Hun (sanatçı), Garo Mafyan (sanatçı), Hilmi Yavuz (yazar),   Hüseyin Hatemi  (İstanbul Üniv. Hukuk Fak. Öğr. Üyesi), İbrahim Betil (Toplum Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı), İbrahim Kâfi Dönmez (Marmara Üniv.  İlahiyat Fak. Öğr. Üyesi), Mario Levi (yazar), Metin Tarhan (Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı), Ömer Laçiner (Birikim Dergisi Yayın Yönetmeni / Yazar), Tayyar Altıkulaç (eski Diyanet İşleri Başkanı), Ümit Fırat (yazar). 
 
2012 BİRLİKTE YAŞAMA ÖDÜLLERİ LİSTESİ:

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen törene Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Süryani Ortodoks Cemaati Lideri Yusuf Çetin, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv ve çok sayıda davetli katıldı. Ertem Şener'in sunuculuğunu yaptığı törende Can Yücel Erzen mini bir konser verdi.

Edebiyat: Hilmi Yavuz

Bilimsel Çalışma:  Nilüfer Göle

Görsel Medya: Dünya TV

Yazılı Medya: Agos Gazetesi

Toplumsal Alanda Örnek Davranış Girişimleri: Aşure - Anuşabur Projesi ile Mümtaz Turhan Lisesi ve Özel Getronagan Ermeni Lisesi öğrencileri

Görsel, İşitsel Sanatlar ve Sahne Sanatları: Antakya Medeniyetler Korosu

Sosyal Kültürel Kaynaşma: Süryani Cemaati Mardin Metropoliti Saliba Özmen ve Batmanlı Kanaat Önderlerinden Hacı Mirza Demir.

Jüri Özel Ödülü: Eski Vatikan İstanbul Temsilcisi George Marovitch'e verildi.
 

İBRETLİK BELGE VİDEO: 
https://www.youtube.com/watch?v=M6LPr98x5iQ

N
AZLI ILICAK FETO KONUŞMASI: https://www.youtube.com/watch?v=DRa6C-A5pZk

(Kaynak: 06.01.1996 Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı sitesi +90 (212) 232 17 10)
http://kudbettina.blogspot.com.tr/2012/11/fethullah-gulenden-onur-odulu-alanlar.html
http://t24.com.tr/haber/gazeteciler-ve-yazarlar-vakfindan-prof-goleye-ve-agosa-hosgoru-odulu,217149
http://www.guncelmeydan.com/pano/fethullah-gulen-kadrosu-t43066.html

EDEBUDSMAN